Glossary entry (derived from question below)
English term or phrase:
informed consent
Latvian translation:
informēta piekrišana
English term
informed consent
As long as the patient is mentally and physically able to make his or her own decisions, medical care cannot begin unless the patient gives informed consent. (American Cancer Society)
Prior to surgery, your child's physician will give you a careful explanation of what procedure will be performed and the risks involved. You will be asked to sign an informed consent form which states in detail that you understand the risks and benefits of your child's surgery. (Morgan Stanley Children's Hospital of New York)
To give informed consent to all procedures and treatment to be rendered, and to have questions answered; and to refuse and/or to discontinue procedures and treatment and to be informed of the consequences of such a decision. (Washington Adventist Hospital)
5 +2 | informēta piekrišana | Inguna Hausmane |
5 | apzināta piekrišana | Ineta Dāboliņa |
4 | informēta piekrišana | Inga Baranova |
Nov 4, 2009 13:37: changed "Kudoz queue" from "In queue" to "Public"
Nov 4, 2009 13:57: changed "Stage" from "Preparation" to "Submission"
Nov 7, 2009 14:58: changed "Stage" from "Submission" to "Selection"
Nov 10, 2009 15:54: changed "Stage" from "Selection" to "Completion"
Proposed translations
informēta piekrišana
Linkā redzams TTC tulkojums (TTC tulkojums)
informēta piekrišana
Pētāmā persona jāinformē par to, ka tai ir tiesības nepiedalīties pētījumā vai jebkurā brīdī atsaukt piekrišanu piedalīties pētījumā, nebaidoties par nevēlamām sekām. Pēc tam, kad ārsts pārliecinājies, ka pētāmā persona ir izpratusi informāciju, viņam no šīs personas jāsaņem brīvi sniegta informēta piekrišana, vēlams – rakstiski. (Helsinku deklarācija)
apzināta piekrišana
Gadījumos, kad pacients nespēj dod apzinātu piekrišanu un pacientam nav ģimenes locekļu, tuvāko radinieku vai likumīga pārstāvja, jāveic viss nepieciešamais, lai tiktu pieņemts lēmums, ņemot vērā visu, kas zināms par pacientu un tā, lai lēmums pēc iespējas saskanētu ar pacienta iespējamajām vēlmēm. (Pacientu tiesību aizsardzības likums. )
b)izplatot informāciju pacientiem par risku, drošības līmeņiem un spēkā esošajiem pasākumiem, lai mazinātu vai novērstu kļūdas un nodrošinātu apzinātu piekrišanu medicīniskai aprūpei, tādējādi sekmējot pacientu izvēli un lēmumu pieņemšanas procesu. (ES Atzinuma projekts "Pacientu drošība)
Something went wrong...